O DRUHÉM SESTUPUJÍCÍM ROZHODNE POSLEDNÍ KOLO

Futsalisté Kladna byli stejně jako Hradec Králové blízko záchraně, jenže páteční duel s Nejzbachem doma nezvládli. Vedení 2:0 satani ztratili a prohráli 2:3.
 
„Hrál se vyrovnaný a bojovný zápas. Hrálo se nahoru a dolů. Bohužel, třemi momenty rozhodčí ovlivnili zápas a to nás stálo bod. Nejhorší na tom je, že sudí po zápase chybu uznali a omlouvali se. Jednalo se o gól na tři dva, kdy rozhodčí neodpískali ruku. Zápas se jim zkrátka nepovedl, ale to mi neovlivníme. Utkání by slušela remíza. Jak dělali chyby hráči, tak i rozhodčí. Jsou to také jenom lidi. Sice je nebráním, ale nedá se nic dělat,“ říkal zklamaný trenér Kladna Jakub Jiránek.
 
„Odehráli jsme parádní zápas. Kdyby takhle kluci hráli většinu sezony, museli jsme skončit aspoň na pátém místě. Hosté měli více štěstí a my příští kolo tedy bojujeme o všechno,“ konstatoval majitel kladenského klubu Jan Pergler.
 
O záchranu se Kladenští poperou v posledním kole doma se Spartou. Jiránek věří v záchranu: „Poslední kolo bude hodně těžké, ale když vidím, jak kluci hrají třetí zápas po sobě bez chyb, bojovně a makají nahoru a dolů, tak věřím, že Spartu porazíme a zachráníme se. Musíme však pokračovat v dobrých výkonech.“
 
Trenér Vysokého Mýta Roman Páral chválil soupeře za bojovnost: „Očekávali jsme těžké utkání. Kladno potřebovalo body k záchraně. Domácí hráli agresívně a bojovně. První poločas jsme prohráli nula-jedna. Měli jsme asi tři šance na vyrovnání, ale začali jsme vlažně. Chyběla nám potřebná agresivita.“
 
Po přestávce Nejzbach výsledek otočil. „Ve druhé půli jsme zvýšili aktivitu, ale neproměnili jsme další šance. Navíc jsme inkasovali druhý gól. Musel jsem tedy přeskupit řady, začali jsme rychleji střídat. Dokázali jsme snížit a začali jsme hrát power play, abychom vyrovnali, což se povedlo. V tu chvíli jsme hráli na bod, ale domácí chtěli vyhrát, čímž se nám otevřel prostor do brejku a jeden jsme proměnili. Jsem rád, že jsme se udrželi na pátém místě,“ těšilo Párala.  
 
autor: Michal Pavlík, Jan Murárik, KV
Foto ze zápasu ZDE
 
FK SAT-AN Kladno – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (1:0)
 
Branky a nahrávky: 5. Abrham (Fitzel), 25. Fitzel (Abrham) – 29. Michalec, 36. Vladyka, 38. Michalec. Rozhodčí: Kresta – O. Černý. ŽK: Čurda, Hafenrichter (oba K).
 
Kladno: Sochůrek – Abrham, Fitzel, Müller, Čurda, Fujdiar, Šnídl, Hafenrichter, Jaráb, Pleyer, Výborný, Slavík. Trenér Jakub Jiránek.
 
Vysoké Mýto: L. Gerčák – Hrubý, Sklenář, Michalec, Vágner, J. Gerčák, Vladyka, Semerád, Münzberger, Hanč. Trenér Roman Páral.