SAT-AN Frič: Tenhle mančaft by se raději sežral než by prohrál!

Opět patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Reprezentant David Frič řídil SAT-AN k výhře nad nebezpečným Vysokým Mýtem. Jeho přehled i kopací technika zaujaly slušně zaplněné tribuny kladenské sportovní haly, a byly spolu s výkonem celého týmu, tou nejlepší pozvánkou na páteční duel s pražskou Spartou (20:30).

David Frič (Foto: KL)

David Frič (Foto: KL)

Podle výkonu kladenského týmu se mohlo z tribuny zdát, že to pro vás byl pohodový zápas.

Naopak. Podle mne to pro nás bylo jedno z nejtěžších utkání sezony. Oni zalezli, zdržovali čas, nechtěli hrát.

V utkání s Nejzbachem jste utrpěl ošklivý koňar. Povrdil soupeř, že patří k nejtvrdším mužstvům v soutěži?

Svou pověst u nás nepotvrdili. Zdálo se mi, že jsou odevzdaní, z tohoto pohledu to pro nás pohodový zápas určitě byl. My jsme trestuhodně připustili, že jsme museli do poslední minuty o výhru bojovat. Koňar mě z dalšího zápasu určitě nevyřadí.

Ten hrajete doma se Spartou, kde jste na podzim uhráli remízu. Jaká je současná Sparta?

Ve Spartě se mění tým v průběhu sezony. Jdou výkonnostně nahoru. Každé kolo jsou silnější. V náš prospěch bude hrát každopádně palubovka sportovní haly. Oni takový povrch nemají, netrénují na něm. Nám parkety sedí, jim by nemusely. Přesto věřím, že také oni předvedou aktivní futsal a divákům se může zápas hodně líbit. Jsme rádi, že jich na nás začalo chodit takové množství.

Čím to, že SAT-AN předvádí v téhle sezoně nejlepší futsal ve své historii?

Hodně to je o morálce týmu. Nesnášíme porážky, což je cítit nejen z každého ostrovského zápasu, ale také z nasazení v tréninku. Raději bychom se mezi sebou sežrali, než bychom prohráli! To je podle mého názoru hnací motor současného SAT-ANu.

Minulý týden se futsalová reprezentace potkala s Finskem. Proč jste v nominaci chyběl?

Moje výkonnost do téhle doby zřejmě nedosahovala patřičné úrovně… (usmívá se). Je to jen na mně, abych se do reprezentace vrátil.