SATANI ZŮSTÁVAJÍ V PRVNÍ LIZE!!!!

Futsalisté Kladna slavili v pátek večer záchranu v CHANCE futsal lize. Rozhodlo o tom domácí vítězství nad Spartou Praha.
 
Kladenským satanům se povedl začátek zápasu. Už v 7. minutě vedli domácí 2:0 po gólech Jarába a Fujdiara. Do přestávky šli Kladenští ještě více v klidu. Na 3:0 zvyšoval Šnídl a čtvrtou branku vstřelil Jaráb.
 
Po přestávce však Pražané, kteří nastoupili s hodně mladým kádrem, dokázali duel zdramatizovat. Sop jedním a Mažári dvěma góly dokázali během osmi minut snížit na 3:4. Klid na sálovky Kladna vrátil tři minuty před koncem Šnídl, který skóroval na konečných 5:3.
 
Podle trenéra Kladna Jakuba Jiránka rozhodla zkušenost: „Sparta přijela s hodně mladým mužstvem, což rozhodlo. Podařilo se nám něco sehrát. V některých situacích jsme měli i štěstí. Hlavně, že jsme proměnili některé šance. Jsem moc rád, že jsme se zachránili, obzvlášť když máme velkou marodku. Navíc se nám těsně před zápasem zranil Pavel Hafenrichter.“
 
Kladno se díky výhře udrželo v CHANCE futsal lize. „Záchrana je pro nás velkou úlevou. Už jsme se trochu bavili, jak nastíníme další sezónu. Nyní je otázka hlavního sponzora, kterou bude řešit pan Pergl s Maškem. Druhou věcí jsou změny v kádru. Za sebe cítím, že na sto procent některé změny nastanou. Momentálně vím o jednom člověku, který určitě přijde. Už ho mám odsouhlaseného,“ dodal Jiránek.
 
„Chtěli jsme vyzkoušet mladé hráče, abychom věděli, jak se k tomu postaví,“ řekl po zápase trenér Sparty David Frič a pokračoval: „První půle byla z naší strany katastrofální. Prohráli jsme ji nula-čtyři. Neběhali jsme, nechtěli hrát a chybělo nám nasazení. O přestávce přišlo pár ostřejších slov a ve druhé půli jsme dokázali snížit na tři-čtyři. Bohužel, z desítky jsme pak inkasovali pátý gól, což zápas rozhodlo.“
 
autor: Michal Pavlík, KV
 
FK SAT-AN Kladno – AC Sparta Praha 5:3 (4:0)
 
Branky a nahrávky: 3. Jaráb (Šnídl), 7. Fujdiar (Slavík), 16. Šnídl, 20. Jaráb (Šnídl), 37. Šnídl – 24. Mažári (Klouček), 27. Sop (Rott), 28. Mažári (Křemen). Rozhodčí: Henych – Melničuk. Bez karet. Diváci: 250.
 
Kladno: Sochůrek (Smrkovský) – Výborný, Šnídl, Hafenrichter, Abrham, Slavík, Jaráb, Pleyer, Fujdiar. Trenér Jakub Jiránek.
 
Sparta Praha: Mareš (Pytloun) – Hanzlík, Kuč, Mažári, Sop, Tichý, Mančal, Rott, Klouček, Křemen, Argent. Trenér David Frič.